E-Devlet Plaka Borç Sorgulama

E-Devlet Plaka Borç Sorgulama

E-Devlet sistemi kamu hizmetlerinin internet benzeri bir bilgi ve iletişim teknolojisi aracılığıyla vatandaşlara sunulduğu sistemdir. E-Devlet siteminde sunulan kamu hizmetlerinin dağarcığı giderek hızla artmaktadır. E-Devlet sistemi bu bakımdan devlete dair bütün işlemlerin yerine getirildiği gelecek zamanlarda çok amaçlı bir sisteme dönüşebilir. Hali hazırda bile birçok işlem; sorgulamalar, başvurular, bilgi edinmeler E-Devlet sistemiyle kolaylıkla yapılmaktadır. Bu yazıda sizler için bu işlemlerden en çok yerine getirilenlerden E-Devlet Plaka Borç Sorgulama işleminin nasıl yapılabileceğini anlatacağız. Bütün E-Devlet işlemleri için öncelikle E-Devlet sistemine giriş yapmak gerekmektedir.

E-Devlete Nasıl Giriş Yapılır?

E-Devlete giriş yapmak için kullanılabilecek 5 çeşit yol vardır. Bunlardan en yaygını E-Devlet şifresiyle giriş yapmaktır. E-Devlet şifresi PTT şubelerinden fotoğraflı nüfus cüzdanı ibrazıyla yapılacak başvurunun hemen ardından ve 2 TL işlem ücreti karşılığında teslim alınabilmektedir. E-Devlet şifresini ancak başvuru sahibinin kendisi alabilir. Buna ek olarak eğer yurtdışındaysanız ve E-Devlet şifresine ihtiyacınız varsa E-Devlet şifrenizi en yakın konsolosluktan veya elçilikten ücret ödemeden alabilirsiniz. E-Devlete girişte kullanılan diğer yollar ise İnternet Bankacılığı, Mobil imza, Elektronik imza ve T.C. kimlik kartı yoluyla giriş yapmaktır. Belirtilen bu yolların her birinin kendisine has bir sağlayıcısı vardır. Daha detaylı bilgi edinmek için kullandığınız bankanızla, GSM operatörünüzle veya Elektronik İmza sağlayıcılarınızla iletişime geçmeniz gerekmektedir.

E-Devlet Plaka Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet Plaka Borç Sorgulama işlemi EGM ve E-Devlet birlikteliğiyle kullanıcılara sunulmaktadır. E-Devlet Plaka Borç Sorgulama işlemi yapmak için öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayınız. Daha sonra açılan sayfada Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna basınız. Yönlendirildiğiniz sayfada giriş yapacağınız yöntemi seçiniz. Eğer E-Devlet şifresiyle giriş yapacaksanız açılan sayfadaki giriş yöntemi E-Devlet şifresiyle giriş olduğu için doğrudan E-Devlet şifrenizi ve T.C. kimlik numaranızı yazınız. Daha sonrasında Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayınız. Böylelikle E-Devlet Plaka Borç Sorgulama işlemini yapacağımız sayfaya ulaştık. Şimdi ise yönlendirildiğimiz bu sayfada aşağı yukarı yoğunluğa göre en fazla 1 dakika kadar bekledikten sonra üstümüze kayıtlı plakaya dair borç var mı yok mu onun bilgisine erişeceğiz.

E-Devlet Plaka Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

  • Etap Sürücü Kursları - Psikoteknik Merkezi C1 - C KAMYON - D OTOBÜS - A2 OTOMATİK - BE RÖMORK BURSA- SÜRÜCÜ KURSU - ÖZEL DİREKSİYON DERSİ

    TARİHÇEMİZ 1987 yılında eğitime başlayan ve bugüne kadar sevgiyi benimseyen, çağdaş gençliğin yetiştirilmesinde katkılarını esirgemeyen bir eğitim kurumudur. Eğitimin bir çok alanında deneyimi olan ve bu deneyimini insanlığa fayda sağlayabilme çabası içindedir. Etap sürücü kursu kadrosu; insani değer yargılarına önem veren, akıl ve bilimin yol göstericiliğinde bilgiye ulaşmak için çaba sarf eden, hedeflerine doğru yürürken yılmayan, zirvede olmak için kendine güvenen bir birey olma ortamını sizlere sunar. 1987 yılından beri yılmadan ülkemize, milletimize en iyi eğitimi vermeyi bir borç biliyoruz. "GÜVENLİ SÜRÜŞ İYİ BİR EĞİTİMLE BAŞLAR"

Diğer Haberler